I.- Química e Física

PRESIDENTE

José Miñones Trillo

SECRETARIO

Alfonso Castiñeiras Campos

VOCALES

Académicos de Número

Ángel Concheiro Nine

Franco Fernández González

Soledad Muniategui Lorenzo

Académicos de Número Eméritos

Enrique Raviña Rubira

Académicos Correspondentes

Benito del Castillo García

Purificación López Mahía

Alejandro Pazos Sierra

Agostinho Franklim Pinto Marques

 

II.- Bioloxía, Biotecnoloxía e Farmacoxenómica

PRESIDENTE

Tomás González Villa

SECRETARIO

Mª Cristina Arias Fernández

VOCALES

Académicos de Número

Alberto Cepeda Sáez

Ángel Carracedo Álvarez

Jorge Barros Velázquez

Académicos de Número Eméritos

Académicos Correspondentes

Juan Antonio Bueren Roncero

Mariano Esteban Rodríguez

Mª Eugenia Puentes Colorado

III.- Tecnoloxía Farmacéutica

PRESIDENTE

Carmen Álvarez Lorenzo

SECRETARIO

Ramón Martínez Pacheco

VOCALES

Académicos de Número

Manuel Puga Pereira

Ángel Concheiro Nine

Mª Isabel Cadavid Torre

Mª José Alonso Fernández

Académicos de Número Eméritos

Académicos Correspondentes

José Luís Lastres García

Alfonso Dominguez-Gil Hurlé

Aquiles Arancibia Orrego

Matías Llabrés Martínez

IV.- Farmacoloxía e Farmacoterapia

PRESIDENTE

Mª Isabel Cadavid Torres

SECRETARIO

Alejandro Pazos Sierra

VOCALES

Académicos de Número

Nicanor Floro Andrés Rodríguez

Pablo Diez Baños

Mª Isabel Loza García

Carmen Álvarez Lorenzo

Académicos de Número Eméritos

José Mª Calleja Suárez

Isaac Arias Santos

Académicos Correspondentes

José Antonio Fornos Pérez

Álvaro Dominguez-Gil Hurlé

Adolfo Paradela Carreiro

José Mª Palacios Santibáñez

José Antonio Castillo Sánchez

V.- Saúde Pública, Alimentación e Medio Ambiente

PRESIDENTE

Jorge Barros Velázquez

SECRETARIO

Mª Julia Melgar Riol

VOCALES

Académicos de Número

Juan Jesús Gestal Otero

Tomás González Villa

Alberto Cepeda Sáez

Pablo Díez Baños

Soledad Muniategui Lorenzo

Académicos de Número Eméritos

Jesús Izco Sevillano

Franscisco Díaz-Fierros Viqueira

Mª Tarsy Carballas Fernández

Jesús Angel Simal Lozano

Académicos Correspondentes

Ricardo Sánchez Tamés

Mª Pilar Fernández Otero

Adolfo Figueiras Guzmán

Florencio Moreno García

Francisco Caamaño Isorna

Alberto Ruano Raviña

Mª de la Concepcion Cid Canda

Purificación López Mahía

Agostinho Franklim Pinto Marques

VI.- Historia, Lexislación e Bioética

PRESIDENTE

Nicanor Floro Andrés Rodríguez

SECRETARIO

José Mª Santiago Sanmartín Míguez

VOCALES

Académicos de Número

Manuel Puga Pereira

Mª Cristina Arias Fernández

Académicos de Número Eméritos

Isaac Arias Santos

Académicos Correspondentes

Benito del Castillo García

Jaime Cobreros Aguirre

Mª Esperanza Jiménez Caballero

Mª Julia Melgar Riol